Panda vybavila klubovnu z prostředků EU

 

  V mnohem skromnějších podmínkách než otevírali svá nová sportoviště fotbalisté, basketbalisté, hokejisté, kuželkáři či karatisté otevřeli svou novou klubovnu šachisté Pandy Rychnov. Přesto je pro ně v téměř stoleté organizované činnosti šachistů letošek velkým mezníkem. Klub je sice v pronajatých prostorách Společenského centra, ale poprvé s vlastním nábytkem a zbrusu novým vybavením. Polské dřevěné šachové desky se soupravami Staunton a digitální hodiny DGT 2000 splňují všechny parametry pro uspořádání nejprestižnějších šachových soutěží na světě.

  Při pátečním slavnostním otevření nové klubovny, kterého se zúčastnila mimo členy klubu řada zástupců jiných šachových oddílů, zástupců klubu UKS Sudety Klodzko a dalších vzácných hostů a novinářů vzpomněli šachisté na své mnohé zahraniční úspěchy, na zisk mnoha titulů mistrů ČR i na tragicky zesnulého mladého šachového mistra Petra Macha. Vybavení klubovny bylo financováno z prostředků Evropské unie. Nejvýraznějšími partnery, kteří pomáhají klubu, jsou Město Rychnov, RWT a AQUA servis.

  V současné době má Panda Rychnov šedesát registrovaných hráčů a tři šachové kroužky mládeže. V příští sezóně bude hrát II. ligu dospělých, krajský přebor a zvažuje počet týmů pro okresní přebor. Mládež bude hrát dorosteneckou ligu a krajský přebor.

  Po celé léto organizuje Panda 1x za 14 dní v pátek od 18,30 bleskové turnaje pro veřejnost. První z nich vyhrál Polák Machlowski před Kačírkem a Danielem, další je na programu 21. května. JD