Vážení přátelé,

 

  naše soutěž O šachového krále seniorů, která vznikla před pěti lety u příležitosti Unescem vyhlášeného Mezinárodního roku seniorů získala o dva roky později návaznost na Mistrovství Evropy seniorů, kam naši vítězové kategorie nad 60 let již pravidelně jezdí. Šachový svaz ČR se nám za naši iniciativu odměnil již dvakrát. Poprvé tím, že zařadil tento turnaj mezi mistrovské soutěže svazu a mistr republiky je nyní oficiální, podruhé letos tím, že na pořadatelství soutěže vypsal konkurz, který vyhrála Olomouc a oficiální mistrovství ČR je letos tedy v Olomouci.

  Nebudu zastírat, že jsem měl smíšené pocity – radost i rozhořčení – protože poté, co jsme společně vybudovali turnaj v Rychnově n. K., zalíbila se myšlenka jiným. Pro to má čeština dostatek výrazů, ale nemám potřebu je používat.

  Radost z toho, že si to břímě vezme někdo jiný a bude se o další „mé dítě“ starat. 

  Ovšem řada z Vás stále volá o propozice s tím, že Vám nejde ani tak o titul mistra republiky jako o prostředí v Rychnově n. K., že v Olomouci je jen kategorie nad 60 let, chybí přípravka nad 50 let  i supersenior nad 70 let. Těsně před tím, než jsem odvolal objednávku Velkého sálu ve Společenském centru a objednávku rezervace ubytování v přilehlém internátě (200 m), rozhodl jsem se, že

 

Tradiční turnaj O šachového krále seniorů v Rychnově opět bude

 

s řadou novinek.

 

  Jednak jsme letos v zimě vybudovali novou klubovnu, vybavili ji novým šachovým materiálem, dvaceti dřevěnými deskami, dvaceti elektronickými hodinami DGT, dvaceti šachovými soupravami Staunton 5 a klubovna bude buď zázemím hráčů nebo jako hrací místnost pro některou kategorii. Může v ní hrát velmi pohodlně až 24 hráčů. Je přímo ve 2. patře Společenského centra.

 

  Hrát se bude ale spíš ve Velkém sále, protože už vloni nás bylo celkem 60 a letos očekávám účast ještě o něco vyšší.

 

  Ceny obdrží opět hráči všech tří oddělených turnajů, nikoli tedy jen jediná kategorie.

 

  Kromě bleskového turnaje 2x5 minut přidáváme jedno dopoledne s turnajem v rapid šachu s využitím elektronických hodin tempem 2x10 minut + 5 sekund na každý provedený tah.

 

  Hlavní turnaj budeme hrát moderním tempem 90 minut na partii + 30 sekund na každý provedený tah. Odpadají tím stresové časové tísně a vyhrává ten, kdo je lepší na šachovnici.

 

  Nabídka výletů do okolí je ještě rozšířena o nové možnosti. Vaše oblíbená zahrádka hospůdky U Kaloně jedlého má zastřešenou zahrádku. V Rychnově máme nový hotel Panorama s bazénem pro nejnáročnější klientelu (dvoulůžák na jednu noc 1 800 Kč), ale i tradiční dobré a levné ubytování v soukromí, hotelech i na dobře vybaveném internátě.

  

 

  A tak Vás, přátelé, co nejsrdečněji zvu a připravuji pro Vás řadu milých překvapení.

 

 

                                                                                                          Jiří Daniel